Nietypowe pomysły na bożonarodzeniowe prezenty

5 grudnia 2016
Wróżymy płeć dziecka
29 listopada 2016
8 powodów, dla których warto mieć bliźnięta
13 grudnia 2016

Rodzina pyta Was co byście chciały znaleźć pod choinką? Lub szukacie pomysłu na prezent dla ciężarnej siostry albo przyjaciółki z maluszkiem? Mam kilka propozycji, które mogą Was zaskoczyć.

Lubię ograniczać ilość przedmiotów w otoczeniu, ale lubię również prezenty i niespodzianki. Na szczęście to się wzajemnie nie wyklucza i mogę Wam podpowiedzieć niecodzienne pomysły na podarki. Na końcu dodam jeszcze listę kilku popularnych upominków, których lepiej się wystrzegać.

Coś dla ducha ...

Często się zdarza, że kobieta w ostatnich miesiącach ma reżim łóżkowy, albo zwyczajnie boi się wychodzić w zaawansowanej ciąży na lód i chlapę. Nawet mając telewizję satelitarną można się nudzić przed telewizorem, dlatego proponuję podarować dostęp do jednego z kilku płatnych (i legalnych) serwisów pozwalających na oglądanie filmów i seriali przez internet. Może być to popularny VOD z dużą ofertą rodzimej produkcji albo polskojęzyczna wersja serwisu Netflix, który może się pochwalić szerokim wyborem filmów i seriali anglojęzycznych.

Nie wiem czy wszystkie dzieci tak mają, ale moje na spacerach owszem śpią, ale tylko jak jestem w ruchu. Kiedy próbuję usiąść i poczytać, od razu się budzą i domagają uwagi. Dlatego świetnym prezentem dla młodej mamy może być audiobook. Zgrana na mp3 lub telefon książka będzie towarzyszyć na spacerze z wózkiem, bez konieczności znalezienia wolnej ławki. Może być to najnowszy bestseller, lubiana klasyka lub coś dla rozwoju, np. kurs językowy.

A skoro już mówimy o spacerowaniu. Nie oszukujmy się. Spacery to codzienna rzeczywistość młodej mamy, również jesienią i zimą. Dlatego świetnym pomysłem na prezent jest dobrej jakości kubek termiczny lub termos, który utrzyma przez kilka godzin ciepło przygotowanego w domu napoju. Do tego można dołączyć paczkę ulubionej kawy lub herbaty i już ekwipunek na szwendanie się po parku gotowy.

...i coś dla ciała

Część kobiet w ciąży rezygnuje z farbowania włosów. Inne muszą przystopować z niewskazanymi zabiegami kosmetycznymi. Na szczęście nadal można cieszyć się odrobiną luksusu. Świetnym prezentem będzie voucher na masaż dla kobiet w ciąży. Jest on dostępny w wielu spa i salonach kosmetycznych specjalizujących się w masażu. Ta delikatniejsza wersja typowego masażu pozwoli złagodzić ból np. łydek czy pleców.

Poza masażem można podarować również bon na pedicure. To doskonały pomysł, w szczególności dla kobiety w ostatnim trymestrze, które mają problem z zawiązaniem butów, nie mówiąc już o zadbaniu o pomalowane paznokcie.

Udanym prezentem może być również karnet na jogę lub inne zajęcia dla ciężarnych (pod warunkiem, że lekarz pozwala jej ćwiczyć). Łagodny wysiłek fizyczny pomoże się odprężyć i przygotować ciało do porodu.

Z voucheru do spa lub karnetu na ciekawe zajęcia (np. fitness z dziećmi) będzie zadowolona również młoda mama. Do takiego prezentu warto również dołączyć kolejnę propozycję z listy.

Kupon na opiekę nad dzieckiem

W internecie można znaleźć wiele gotowych do druków szablonów na kupony prezentowe. Pomysłów jest mnóstwo, ale młoda mama najbardziej ucieszy się z kuponu na opiekę nad dzieckiem. Szczególnie jeśli prezent będzie pochodził od osoby, która na co dzień nie pomaga w opiece nad maluchem np. od przyjaciółki.

Kupon może być in blanco lub z wpisaną konkretną datą np. zbliżających się urodzin czy rocznicy ślubu. Dzięki temu młoda mama będzie mogła świętować podczas romantycznej kolacji lub pójść do kina bez martwienia się o opiekę nad maluchem.

Sesja zdjęciowa

Czas ciąży i pierwsze miesiące życia dziecka szybko uciekają, dlatego fajnie jest je uchwycić. Pomoże w tym profesjonalna sesja zdjęciowa. Na rynku jest wielu fotografów specjalizujących się w sesjach "brzuszkowych" czy w zdjęciach noworodków i niemowląt. Mogą być to wystylizowane portrety z tematem przewodnim lub po prostu dobrze uchwycone codzienne chwile. Podarowanie w prezencie sesji zdjęciowej pomoże zapamiętać ten wyjątkowy czas.

Z tymi prezentami lepiej nie ryzykuj

Czasami nawet przy dobrej woli można popełnić faux pas. W przypadku ciężarnej lepiej nie ryzykować z perfumami czy intensywnie pachnącymi kosmetykami, których zapach pobudzi mdłości.

Ryzkownym ruchem może być również podarowanie przyszłej mamie olejków lub balsamów na rozstępy. A także różnego rodzaju środków na schudnięcie dla młodej mamy. Chyba, że wyraźnie o to poprosi.

Także obdarowanie ciężarnej prezentami dla dzieci jest, moim zdaniem, błędem. Od tego będzie baby shower lub kompletowanie wyprawki. Pod choinką powinien znaleźć się prezent dla niej samej, żeby nie poczuła się sprowadzona tylko do roli mamy.

Mam nadzieję, że znalazłyście inspirację dla siebie.

Komentarze są wyłączone.