7 pomysłów na wspólny prezent z okazji Baby shower

13 lutego 2017
Błyskawiczne sposoby na chwilę relaksu dla zapracowanej mamy
7 lutego 2017
Jak wybrać najlepszy dla siebie szpital do porodu?
20 lutego 2017

Nie masz pojęcia co przynieść na Baby shower? Albo koleżanki organizują Ci imprezę i pytają czego jeszcze potrzebujesz? Oto kilka podpowiedzi.

Organizowanie babyshower, zwanego również swojsko bociankowym, robi się coraz popularniejsze. I bardzo dobrze. Panowie mają swoje pępkowe, więc i przyszłe mamy zasługują na własną imprezę. Jednym z głównych punktów programu są oczywiście prezenty. Sugeruje to nawet nazwa, która dosłownie oznacza zalanie przyszłej mamy prezentami. Tutaj istnieją dwie filozofie. Albo prezenty praktyczne, które na pewno się przydadzą albo jeden, dwa większe prezenty, na które młodzi rodzice sami mogliby się nie zdecydować.

Do tej pierwszej grupy zaliczają się przede wszystkim pieluszki, chusteczki do pupy i ubranka. To dobry i praktyczny pomysł. Dla urozmaicenia prezentu pieluszki można podarować w formie tortu z pieluszek (gotowy ze sklepu lub samodzielnie wykonany). Jednak jeśli zaproszone koleżanki chcą przyszłej mamie sprawić jeden większy prezent, oto moje podpowiedzi.

Szumiś lub grająca karuzela. Różnego rodzaju szumiące misie zrobiły się bardzo popularne (w Warszawie powstała nawet kawiarnia Szumiś Cafe). Zabawka łączy w sobie zalety przytulanki i uspokajacza. W moim przypadku szumiś sprawdził się średnio, ale wiem, że dla niektórych mam był wybawieniem np. przy kolkach. Fajnym pomysłem są również grające łagodną muzyczkę mobile nad łóżeczko.

Nosidełko. Nie każda mama zdecyduje się na używanie nosidełka na co dzień (nadaje się dla siedziącego dziecka), jednak ma ono dużo zalet. Ułatwia przemieszczanie się. Przydaje się w domu, kiedy dziecko jest zdenerwowane a trzeba coś zrobić. Przydaje się w czasie choroby, kiedy maluch chce być non stop blisko rodzica. Wygodne jest również, jeśli chce się na chwilę wyskoczyć na miasto (nie polecam natomiast na większe zakupy). Dobre nosidełko to wydatek rzędu kilkuset złotych, jednak większość mam ucieszy się z takiego prezentu.

Bujaczek/leżaczek. Na rynku jest duży wybór. Od popularnych marek po designerskie projekty. Nie każde dziecko lubi takie leżenie, ale zwykle leżaczek pozwala przynajmniej na kilka minut oddechu (dłuższe leżenie nie jest również zalecane przez lekarzy). Większość modeli może pochwalić się kilkoma rodzajami wibracji oraz pałąkiem z zabawkami. Dobrze zwrócić uwagę, czy da się zdjąć pokrycie do prania.

Mata edukacyjna. Przydatna dla kilkumiesięcznego malucha. Można znaleźć i ładnie zaprojektowane minimalistyczne projekty, i bardziej kolorowe modele. U moich maluchów sprawdziły się zwłaszcza grające zawieszki oraz doczepiane lusterko.

Kosz Mojżesza. Decyzja o tym, gdzie noworodek będzie spał, zależy od rodziców, ale nawet Ci, którzy decydują się na współspanie czy dostawkę do łóżka, mogą skorzystać z dodatkowego miejsca do bezpiecznego odłożenia malucha np. w salonie. Kosz Mojżesza jest lekki, więc można go wygodnie przenosić, a dzięki niewielkim rozmiarom noworodek czuje się w nim bezpiecznie.

Wózek do biegania. Jeśli na Baby shower zostało zaproszonych wiele osób, a przyszła mama jest zapaloną biegaczką, świetnym prezentem może być wózek do biegania. Jest lżejszy i wygodniejszy do biegania, niż codzienny pojazd malucha. Dzięki takiemu wózkowi rodzic może bez problemu wyskoczyć na szybki trening i jednocześnie mieć malucha na oku.

Mamom minimalistkom albo tym, które większość rzeczy mają po poprzednim dziecku, można sprawić niematerialny prezent. Jednym pomysłem jest "brzuszkowa" sesja fotograficzna albo noworodkowa. Innym kurs pierwszej pomocy dla dziecka albo chustonoszenia. Ewentualnie ( w zależności od zaawansowania ciąży) karnet na jogę dla ciężarnych lub basen. Ciekawym pomysłem może być również opłacenie (lub samodzielne wykonanie) malowania pokoju dla maluszka np. w postacie z bajek czy inny wybrany przez mamę motyw.

Komentarze są wyłączone.