Dlaczego fajnie być mamą?

8 powodów, dla których polubiłam urlop macierzyński
15 maja 2017
Akcesoria dla niemowlaka, które się nie sprawdziły
30 maja 2017

26 maja jeszcze nie dostanę laurek ani kwiatków od moich roczniaków. Jednak są inne powody, dla których warto być mamą.

W tym roku liczę, że z okazji Dnia Matki otrzymam mokre buziaki i chwilę ciszy. Zobaczymy, czy się uda. Jednak własne święto to nie jedyny powód, dla którego fajnie jest być mamą. Jest ich dosyć dużo i prawie wszystkie są na poważnie.

Dzieci są całkiem ok

Niemowlaki są słodkie. Robią cudne minki a ich buzie natura zaprojektowała tak, aby nas rozczulać. Dodatkowo ten zapach noworodka. Obezwładniający. A potem uczą się coraz nowych umiejętności i możesz rozpowiadać z dumą, że Twój maluch schodzi już sam z kanapy i jest w stanie utrzymać się 15 sekund w powietrzu.

Stworzysz własny model rodziny

Rodzice spędzali każde wakacje na działce? Możesz stworzyć nomadyczną rodzinę. A może odwrotnie, żywiłaś się mrożoną pizzą i widywałaś rodziców raz w tygodniu? Możesz piec co tydzień ciasta i wprowadzić zwyczaj codziennych rozmów przy obiedzie. Twoja rodzina to Twoje zasady. Możesz stworzyć swojemu dziecku świat o jakim sama marzyłaś. Lub spróbować odwzorować własne sielskie dzieciństwo.

Uczysz się ustalać priorytety

Doba ma 24 godziny. W trakcie których śpisz, jesz, myjesz zęby. Pracujesz, odbierasz dziecko z przedszkola, gotujesz. Musisz wybrać to, co dla Ciebie najważniejsze. Dziecko ogranicza drastycznie czas, który mogłaś poświęcić na ważne dla Ciebie rzeczy, więc uczysz się wybierać tylko to co rzeczywiście jest najistotniejsze.

Rodzicielstwo jest również pewnym sygnałem. Żarty się skończyły. To, że pojawia się kolejne pokolenie, uzmysławia Ci, że jesteś śmiertelna. Warto więc wykorzystać dany Ci czas, tak jak naprawdę chcesz.

Możesz rozwijać swoje talenty

Okropnie śpiewam. Nikt nie pozwala mi robić tego publicznie. Na szczęście dzieci o tym nie wiedzą. Dlatego wreszcie mogę wyżyć się wokalnie podczas wieczornego usypiania.

Nie potrafisz tańczyć? Niemowlaka w Twoich ramionach nie obchodzi, że mylisz kroki. Jak narysujesz krzywego ludka też uzna to za dzieło sztuki. Przynajmniej póki nie pójdzie do szkoły.

Nikt nie przerwie Ci monologu

O czym każdy marzy? Aby być wysłuchanym. To powoduje, że rozmowa staje się często czekaniem na swoją kolej, aby coś wtrącić. Z niemowlakiem możesz toczyć długie rozmowy, podczas których głównie Ci przytakuje lub przygaworzy. Możesz wreszcie powiedzieć o swoim świetnym planie na biznes, ze szczegółami wyłożyć co sądzisz o nowym sezonie "Gry o tron" lub po prostu kogoś obgadać. A Twój niemowlak nie piśnie nikomu ani słówka!

Stajesz się lepszą wersją siebie

W każdym artykule o wychowaniu i nawykach dziecka jest jak byk napisane, że dziecko naśladuje rodziców. Dlatego jeśli chcesz by zdrowo się odżywiało czy sprzątało po sobie wieczorem, musisz dawać dobry przykład. To Cię motywuje do ciągłego doskonalenia się. Działa lepiej, niż motywacyjne hasła i wszelkie poradniki.

Dodatkowo rodzicielstwo wydobywa z Ciebie cechy, o które się nie podejrzewałaś. Cierpliwość, hojność, umiejętność ustępowania. Oczywiście wydobywa również najgorsze cechy, ale to temat na inny post.

Mnóstwo zabawy

Moi chłopcy na razie preferują zabawy rolką papieru, ale już czaję się na te wszystkie super zabawki, którymi będą bawić się w przyszłości. Do tego dochodzi chodzenie do kina na filmy dla dzieci czy czytanie wszelkich hitów literatury młodzieżowej. Oczywiście pod przykrywką wzmacniania więzi z potomstwem. Towarzyszenie dzieciom w dorastaniu oznacza dostęp do zabawek i pozwolenie na zabawę w chowanego czy w piaskownicy. Aż żal nie skorzystać.

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich obecnych i przyszłych mam. Bawcie się dobrze w Waszym dniu.

Komentarze są wyłączone.